mapping
19 بهمن 1401 - 19:46

لاوروف: توسعه همکاری های اقتصادی با موریتانی به نفع دو کشور است

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که گسترش همکاری های اقتصادی این کشور با موریتانی ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزیر خارجه روسیه تقویت همکاری های اقتصادی با موریتانی را امری ضروری برای دو کشور دانست.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، که در تور آفریقایی خود به سر می برد، امروز چهارشنبه پس از دیدار با «محمد ولد غزوانی» رئیس جمهور موریتانی تاکید کرد که مسکو و نواکشوت تقویت روابط اقتصادی به ویژه برقراری ارتباط مستقیم میان شرکت های تجاری دو طرف را امری ضروری می دانند.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد که گفتگوی بسیار جالب و فشرده ای با رئیس جمهور موریتانی با حضور وزیر امور خارجه و دستیاران رئیس جمهور برگزار شده است. در این گفتگوها قبل از هر چیز وضعیت روابط دوجانبه خود مورد بحث قرار گرفت.

بنا به گفته لاوروف دو کشور توافق کردند تا که سال آینده جشن شصتمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک میان روسیه و موریتانی را به طور مشترک برگزار کنند. لاوروف یادآور شد که دو کشور همکاری در حوزه تجاری و اقتصادی، بشردوستانه، آموزشی و قطعاً در حوزه سیاست خارجی با هم دارند.

وزیر خارجه روسیه یادآور شد: ما درک مشترکی از نیاز به تقویت روابط اقتصادی داریم. فعالان اقتصادی موریتانی علاقه مند به مشارکت فعال در مجمع تجاری روسیه و آفریقا هستند.

لاوروف افزود: نشست این مجمع در اواخر جولای در سن پترزبورگ برگزار می شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028289