mapping
15 آذر 1401 - 15:55

وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی فرم ج متقاضیان را قرمز می‌کند

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی فرم ج متقاضیان را قرمز می‌کند گفت: با همکاری سازمان بهزیستی ۱۰ هزار مسکن برای مددجویان این سازمان ساخته می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اکبر نیکزاد در آیین امضای همکاری مشترک با سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: بر اساس تفاهمنامه با بهزیستی 10 هزار واحد مسکونی برای افراد دارای معلولیت و مددجویان شهری فاقد زمین و مسکن تحت پوشش بهزیستی در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی به هر متقاضی واجد شرایط 100 میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می‌کند.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به رفع مشکل پرداخت وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی افزود: بر این اساس دو مشکل عمده این وام یعنی عدم پرداخت وام در شهرهای زیر 25 هزار نفر و زنجیره‌ای نبودن ضمانت حل شده و روند پرداخت وام تسریع شده است.

نیکزاد با یادآوری اینکه آذرماه سال گذشته، وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی تصویب شد اما روند پرداخت آن با موانعی روبرو شد گفت: با توجه به این مسئله به روستائیان اعلام کردیم با همان 100 میلیون تومان کار ساخت واحدها را انجام دهند تا مشکل وام برطرف شود. با توجه به آغاز پرداخت وام 200 میلیون تومانی، 45 هزار نفر مشمول دریافت ما به‌التفاوت وام 100 میلیون تومانی می‌شوند که تاکنون 5 هزار قرارداد با بانک امضا شده است.

وی با بیان اینکه نرخ سود تسهیلات 200 میلیون تومانی 5 درصد است و 18 درصدی مابقی را دولت پرداخت می‌کند تاکید کرد: استفاده از این تسهیلات باعث می‌شود تا فرم ج دریافت کنندگان قرمز شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولت به ازای هر واحد 46 میلیون تومان ما به التفاوت یارانه تسهیلات را پرداخت می‌کند تصریح کرد: روستائیان اگر در جایی با مشکل دریافت وام 200 میلیون تومانی یا متمم 100 میلیون تومانی آن مواجه شدند به شعب بنیاد مسکن مراجعه کرده تا ما سریعا این موضوع را پیگیری کنیم.

نیکزاد با بیان اینکه گره وام مسکن روستایی با پیگیری‌های تمام مسئولان و در راس آنها رئیس جمهوری برطرف شد بیان کرد: وام 200 میلیون تومانی در شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز پرداخت می‌شود. این شهرها همان روستاهای سابق هستند که 10 تا 15 هزار نفر جمعیت دارند.

وی همچنین با بیان اینکه بانک‌ها همکاری خوبی با بنیاد مسکن در پرداخت وام دارند گفت: تمام ضوابط و آیین‌نامه‌های مربوطه برای پرداخت وام به بانک‌های عامل اعلام شده است.

نیکزاد از تامین سیمان رایگان مناطقی خبر داد که به دلیل سیل یا زلزله دچار خسارت شده‌اند از سوی بنیاد مستضعفان خبر داد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از مشارکت با شهرداری تهران برای ساخت بزرگترین پارکینگ طبقاتی ایران با ظرفیت 3600 خودرو در شهرری خبر داد.

به گزارش تسنیم، علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز در این مراسم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده 160 هزار واحد طی 3 سال برای مددجویان سازمان بهزیستی ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: حدود 100 هزار نفر در سامانه ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام کرده‌اند که تا 36 ماه آینده آنها را خانه‌دار خواهیم کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 899601