mapping
13 بهمن 1401 - 17:24

وضعیت نرمال سرانه آموزشی البرز با احداث ۵۵۰ مدرسه محقق می‌شود

کرج- استاندار البرز با اشاره به کمبود زیرساخت‌های در این استان گفت: وضعیت نرمال سرانه آموزشی در البرز با احداث ۵۵۰ مدرسه محقق می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عبداللهی ظهر پنجشنبه در آئین افتتاح ۱۷ پروژه و ۱۳۱ کلاس درس در استان البرز با بیان اینکه امروز دومین روز از دهه فجر است و این روز را تبریک می گویم، اظهار کرد: با حضور رئیس جمهور و برنامه‌ای که در ۳۱ استان پیش بینی شده بود، هزار و ۱۰۰ مجموعه آموزشی و واحدهای که متعلق به آموزش و پرورش بود افتتاح شد.

وی در ادامه افزود: ۱۷ مدرسه در استان البرز برای بهره برداری آماده شده بود که آئین بهره برداری از آنها امروز همزمان با سراسر کشور برگزار شد؛ این مدارس بلافاصله تجهیز و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

استاندار البرز با بیان اینکه سرانه‌های آموزشی در استان البرز وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: اگر بخواهیم به وضعیت مناسبی برسیم حداقل ۵۵۰ مدرسه در این استان باید ساخته شود.

وی افزود: با مجوزی که در سفر ریاست جمهوری از رئیس جمهور گرفتیم، قرار است ۱۰۰ مدرسه در استان البرز احداث شود؛ در صدد هستیم مضاف بر این مصوبه ۱۰۰ مدرسه نیز با همکاری نهادهای مختلف در استان احداث کنیم.

استاندار البرز از خیرین تقاضا کرد که در مدرسه سازی بیش از گذشته فعال باشند چراکه دانش آموزان آینده سازان کشور هستند.

وی با بیان اینکه با تشکیل یک نهضت بزرگ در کشور برای مدرسه سازی انشالله تا پایان دولت سیزدهم سرانه آموزشی کشور را به سطح معمول خواهیم رساند، خاطرنشان کرد: با انسجامی که میان ارگان‌ها برای تحقق این هدف والا ایجاد شده، شاهد اتفاقات مثبتی خواهیم بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015353