mapping
08 بهمن 1401 - 12:40

بهره‌برداری از ۱۱۴۵ میلیارد تومان طرح طی دهه فجر در کرمان

فرماندار کرمان گفت: در ایام‌الله دهه فجر در سطح شهرستان کرمان مجموعا یک‌هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان پروژه در حوزه‌های مختلف در قالب ۲۹۵ پروژه تعریف شده، که به بهره‌برداری می‌رسند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمد مهدی فداکار امروز در جلسه هماهنگی افتتاح پروژه‌های دهه فجر با حضور فرمانداران، بخشداران و دهیاران سراسر استان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام(ره)، شهدا و شهید سلیمانی اظهار داشت: دهه فجر فرصتی است اقداماتی که طی یک‌سال در کشور رخ داده چه در بخش دولتی و خصوصی به مردم معرفی شوند.

وی عنوان کرد: دشمن در بمباران تبلیغاتی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود آورده به‌دنبال ناکارآمد نشان دادن نظام است، که با معرفی فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف به مردم نقشه شوم دشمن باید نقش بر آب شود.

فداکار با تأکید بر لزوم پرهیز از تفرقه، تصریح کرد: اگر هم انتقادی وجود دارد در زمان دیگری مطرح شود.و خیلی مراقبت کنیم که خدایی نکرده با عمل و حرف‌مان حاشیه درست شود.

وی ضمن توصیه به دیدار با خانواده شهدا، افزود: مسؤولان شهرستان‌ها در ایام‌الله دهه فجر بی‌واسطه با مردم در مساجد دیدار داشته باشند و همچنین سعی شود در سخنرانی‌ها امیدوارانه صحبت کنیم و به مردم امید دهیم.

 استاندار کرمان با اشاره به اینکه در این ایام پروژه‌ها را هدفمند معرفی کنیم، ابراز داشت: ۱۰ ، تا ۱۵ پروژه بزرگ در سطح استان در ایام‌الله دهه فجر افتتاح می‌شود که سعی کنید این افتتاح‌ها با حضور مقام کشوری از جمله وزارت مربوطه باشد و همچنین شهرداری‌ها پروژه‌ها و خدماتی که در این ایام افتتاح می‌شوند را در بیلبوردهای شهری برای ایجاد فضای نشاط و امیدواری و برای دیدن مردم به نمایش بگذارند.

فداکار تاکید کرد: فرمانداران ، بخشداران در ایام الله دهه فجر در مدارس حضور پیدا کنند و به سوالاتی که ذهن دانش آموزان وجود دارد جواب دهید. وی افزود:

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در سال گذشته برای کالاهای اساسی حدود ۱۸ میلیارد دلار ارز ترجیحی اختصاص یافت و اگر این روند همین‌طور پیش می‌رفت امسال باید حداقل ۲۲ میلیارد دلار تخصیص داده می‌شد اما دولت کار بزرگی در زمینه حذف ارز ترجیحی انجام داد که این رقم در سال جاری به حدود ۱۴ میلیارد دلار کاهش یافت و همچنین از شهریور پارسال استقراض از بانک مرکزی به صفر رسیده است.

استاندار کرمان بیان داشت: با توجه به فروکش کردن کرونا مسافرت‌ها در عید زیاد خواهد بود و هم به‌دلیل مرقد شهید سلیمانی مسافر زیادی به کرمان سفر خواهد کرد و باید از اکنون آمادگی لازم در این زمینه به وجود آید.

علی بابایی فرماندار کرمان نیز گفت: شهرستان کرمان با ۴۵هزار کیلومتر مربع در قالب شش بخش،۱۳ شهر و ۱۴۴ دهیاری خدمات خود را به مردم ارائه می دهد.

فرماندار کرمان عنوان کرد: در ایام‌الله دهه فجر در سطح شهرستان کرمان مجموعا یک‌هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان پروژه در حوزه‌های مختلف در قالب ۲۹۵ پروژه تعریف شده، که به بهره‌برداری می‌رسند.

وی اضافه کرد: ۶۳ پروژه با اعتبار ۳۵۳میلیارد تومان در دهه فجر در سطح شهرستان کرمان کلنگ زنی می‌شوند.

بابایی بیان داشت: با پیگیری که استاندار داشتند در شهرستان کرمان نزدیک به ۶۰هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری داریم که برخی از این پروژه‌ها در ماه‌های قبل کلنگ‌زنی شدند، برخی درایام‌الله دهه فجر و برخی دیگر در آینده نزدیک کلنگ‌زنی می‌شوند.

فرماندار کرمان افزود: گازرسانی در سطح شهرستان کرمان در حوزه شهری ۱۰۰درصد انجام شده و همچنین در مجموع جمعیت شهری و روستایی شهرستان کرمان ۹۸ در صد جمعیت آن از نعمت گاز بهره‌مند هستند و تنها ۲درصد باقی مانده که درحال تکمیل آن هستیم.

 وی افزود: در ایام‌الله دهه فجر ۴۶ پروژه با اعتبار ۲۴میلیارد تومان که در سطح شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، مربوط به دهیاری‌ها است.

بابایی یادآور شد: در اکثر روستاهای شهرستان کرمان پایش تصویری انجام شده و تعدادی هم در ایام‌الله دهه فجر پایش تصویری آنها به بهره‌برداری می‌رسد.

 پایان پیام/۸۰۰۱۸/ب

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1002297