mapping
10 بهمن 1401 - 12:39

۴۱ پروژه ورزشی در سطح استان فارس بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان با شعار نشاط‌آفرینی، مردم‌محوری و جوانگرایی در دهه فجر امسال با ۵۸۰ رویداد مختلف و افتتاح ۴۱ پروژه ورزشی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حیدر صفرپور در نشست خبری به مناسبت طلیعه ۴۴ پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان با شعار نشاط آفرینی، مردم محوری و جوانگرایی است که قریب به ۵۸۰ رویداد مختلف با همکاری ادارات،  هیئت ها، سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌هایی که در عرصه ورزش و جوانان هستند برگزار خواهد شد تا حداقل اثرگذاری را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه استان فارس رتبه اول در ستاد جوان را به خود اختصاص داده است اذعان داشت: ستاد جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس برای حل امور جوانان است زیرا حوزه جوانان نگاه فرا وزارتی است که با نگاه ویژه به جوانان ضمن آسیب شناسی می‌توان اثرگذاری بیشتری داشت.

صفرپور با اشاره به حوزه ورزش اظهار داشت:  بعد از پشت سر گذاشتن رکود و تعطیلی ناشی از کرونا، دوباره مجوعه‌ها احیا و ورزشکاران در عرصه های مختلف حضور داشته و باعث افتخار آفرینی شده اند.

استان فارس جایگاه اول کشور در تعداد پروژه‌های بهره برداری شده

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به حوزه عمرانی در ورزش و جوانان گفت: هیچ شهرستانی در استان فارس نیست که پروژه برای افتتاح و بهره برداری نداشته باشد، لذا در ایام دهه فجر امسال، ۴۱ پروژه ورزشی را افتتاح خواهیم کرد که این امر موجب شد استان فارس جایگاه اول کشور در تعداد پروژه‌های بهره برداری شده را داشته باشد.

صفرپور ادامه داد: با این بهره برداری ها ۵۴ هزار مترمربع به سرانه ورزشی روباز و ۵ هزار مترمربع به فضای سرپوشیده که جمعا ۵۹ هزار متر مربع می‌باشد، به متراژ فضای ورزشی استان اضافه خواهد شد.

وی افزود: سرانه ورزشی استان در سال گذشته ۵۰ سانتی متر بود که با این افتتاحیه‌ها طی یکسال گذشته ۱۴۱ پروژه به بهره  برداری رسیده که سرانه آن طی یکسال به ۵۳.۷ سانتی متر رسیده است که هیچ کدام از این پروژه‌ها نیمه کاره نبوده و تمام پروژه‌ها قابل بهره برداری برای استفاده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007258