mapping
20 بهمن 1401 - 22:03

زنان کشور ما حضور فعالی در عرصه‌های مختلف دارند

بوشهر- جانشین فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر گفت: زنان ما پا به پای مردان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بوده و امروز نیز حضور فعالی در عرصه‌های مختلف دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سیدعلی حسینی نیا عصر پنج شنبه در آئین یادواره شهیده سمنبر عالی پور، اظهار داشت: زنان ما پا به پای مردان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش آفرین بوده و امروز نیز حضور فعالی در عرصه‌های مختلف دارند.

جانشین فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر افزود: ملاک و معیار دین داری و انقلابی گری همین شهدا هستند که امروز ما را گرد هم جمع کرده‌اند.

زنان کشور ما حضور فعالی در عرصه‌های مختلف دارند

امام جماعت روستای سرمستان نیز در این مراسم، گفت: امام به ما عزت و به کشور ما شخصیت داد و امروز در سایه امام و نایب او و به واسطه خون پاک شهدا در این عالم حرف برای گفتن زیاد داریم.

حجت الاسلام سعید دیده بان با بیان اینکه شهدا ستاره‌های درخشان هستند، افزود: شهیده سمنبر عالی پور بین ۹ شهید و ستاره درخشان روستای سرمستان مانند خورشیدی می‌درخشد و آبرویی برای روستای سروستان است.

وی با بیان اینکه شهدا آبروی همه ما هستند، بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس مادران و خواهران فاطمی وار و زینب وار انقلاب و امام را یاری کردند.

امام جماعت روستای سرمستان گفت: امروز می‌بینیم زنانی که با افتخار از کیان اسلام دفاع و در عرصه‌های اجتماع حضور پیدا می‌کنند.

زنان کشور ما حضور فعالی در عرصه‌های مختلف دارند

وی عنوان کرد: درسی که این شهیده به ما داد این بود که در سخت‌ترین لحظات از ایمان و حجاب و چادرش دفاع می‌کند و در لحظات مجروحیت اجازه نمی‌دهد چادر از او جدا شود

دیده بان خاطرنشان کرد: امروز هم زنان و دختران ما در مقابل هجمه دشمن ایستاده‌اند و در راه اسلام و پیشبرد اهداف اسلام ثابت قدم هستند.

وی تاکید کرد: امسال با توجه به حرکات و تلاش دشمنان اسلام برای کمرنگ کردن مقام زنان و دختران و تنزل دادن مقام آنها با نام آزادی به معنای ولنگاری که مقام زنان تنزل دهند، زنان و مردان با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن مشت محکمی به دهان دشمنان خواهند زد.

امام جماعت روستای سرمستان افزود: شهدا در قلب مردم جای دارند و همه ما بسیجی هستیم و بسیجیان بعد ۴۴ سال محکم از آرمان‌های نظام دفاع می‌کنند.

وی تاکید کرد: ما جوانان سرمستان در راه شهیده سمنبر عالی پور هستیم.

در این آئین از برادر شهیده سمنبر عالی پور تجلیل شد.

شهیده سمنبر عالی پور اولین زن شهیده استان بوشهر در انقلاب است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030610